Březen 2009

Jsem zase doma

30. března 2009 v 16:37 | Dia |  Jentak
Ahoj...
Jsem zase nemocná. V poslední době do školy chodím už jentak občas...
Zítra máme jet na exkurzi do Trutnova, něco okolo bitev. Nejspíš budeme hodně chodit, takže mě tadyten výlet asi taky mine.
Mám teplotu a celkově mi není nějak dobře... Tak jsem zvědavá, kdy to bude OK, protože i teĎ mam vcelku hodně zameškanejch hodin :-/.
No, uvidíme :-)

Zdravím Vás v novém čase :-)

29. března 2009 v 10:50 | Dia |  Jentak
Ahoj.
Jak už název napovídá, v noci na 29. března se měnil čas na letní. Někdo určitě ve 2 hodiny ráno vstal a posouval ručičku o hodin a hodinek :-)
Abych se přiznala, na změnu času bych zapomněla, kdybych se to ráno nedozvěděla od rodiny. Ale teď už moje hodiny, hodinky a budíky v pokoji tikají správně :-).
Tak snad letní čas doprovodí i letní počasí, no, zatím by stačilo alespoň to jarní.

Únorové tání sněhu

28. března 2009 v 18:00 | Dia |  Příroda mladá
Já vím, že únor je už dávno za námi, ale tahle fotka se mi zdá vhodná i pro Vaše oči :-)

Divadlo O Zelené Karkulce

28. března 2009 v 17:27 | Dia |  Videa
Ahoj.
Na škole máme všechny předměty poměrně pestré. I výtvarnou výchovu. Teď jsme měli pro změnu za úkol natočit video. Rozdělili jsme se do skupinek a tvořili. Já jsem byla se super dívčinama, takže si nemůžu stěžovat.
Ve čtvrtek jsme měli ředitelské volno, protože 28.3. je Den učitelů a naši učitelé si 26. někam vyrazili. Tak jsem toho využila a pustila se do sestavování videa, školního divadla.

Nechci Vás o pokoukání ošidit, proto sem video vkládám :-)

První jarní den :-)

21. března 2009 v 18:21 | Dia |  Jentak
Konečně je tady jaro! I když nejspíš bude ještě chladno, bude lepší pocit, že už není zima :-)
První jarní den se opravdu vydařil. Bylo krásné počasí, svítilo slunce. Na některých místech pořádně foukalo, ale v těch více skrytých bylo příjemně. Přála bych si, aby takhle bylo už pořád.
Už se i lépe vstává do školy a do práce, protože Vás vzbudí denní světlo.
Na každém období je něco moc hezkýho a na jaře je toho vážně hodně :-).

V Mlékosrbech

15. března 2009 v 12:45 | Dia |  Lidé mladí
Mlékosrby, vesnice u Hradce Králové a kde bydlí naše teta.
14.3. jsme se na ní jeli opět podívat a protože má bezva zahradu s bezva stromy, fotily jsme se ségrou fotky "s kaskadérskými kousky".

Tady malá ukázka:

Nejspíš to bylo velice vtipné viset na stromě, když se Deniska tak směje (a ne jen viset na stromě, ona se směje úplně na každé fotce...)


Více fotek na mém profilu na www.my.opera.com (najdete odkaz pod záhlavím na této stránce).

Ošklivé počasí, přitom jaro

15. března 2009 v 11:57 | Dia |  Příroda mladá
14.března jsme navštívili naši tetu, která bydlí v Mlékosrbech, což je vesnice u Hradce Králové.
Bylo tam moc hezky, se ségrou jsme projevovaly své kaskadérské umění a lezly po stromech, abychom měly zajímavé fotky :-).

Taky tam už dýchá jaro, což u nás v Podkrkonoší tedy ještě rozhodně ne.

Rostou tam sněženky a bledule, létají včely a sbírají z květů pyl :-)

Doufám, že se brzy dočkáme jara ve všech koutech republiky, jelikož takhle zdlouhavá a utahaná zima mě už nudí.

Východ Slunce

15. března 2009 v 11:46 | Dia |  Obloha
12.3.2009, než jsem se uchystala na cestu do školy, takže okolo 7:00, mě upoutala obloha, kterou jsem zahlédla z okna v předsíni, když jsem vycházela z koupelny. Na nebi byly k vidění zvláštní mraky, za kterými prosvitovalo Slunce a náramně pěkně je ozařovalo :-)


Hurá na olympiádu!

15. března 2009 v 10:07 | Dia |  Jentak
Ahojda.

Dneska je neděle, ale vlastně se nemusím učit, jako jindy. A to jen proto, že jedu zítra na okresní kolo olympiády v češtině.
Původně se plánovalo, že tam pojedu sama. To jsem byla velice zdrcena, opravdu, protože sama jsem tam vůbec jet nechtěla. Musela bych se ve všem spolehnout jen na sebe (a všichni vědí, že při řešení problému víc hlav víc ví), kdoví, s kým bych v autobuse seděla atd. Ale nakonec se paní učitelka rozhodla, že mě bude doprovázet jedna moje super spolužačka - Barča :-) Takže jsem ani na přípravy do okresního kola nechodila už sama. Občas se vyplatí, být často nemocným :-), protože právě kvůli tomu, že jsem hodně doma, nejedu na olymp. sama (učitelka se bála, abych neonemocněla ;-)).
Tak se tu mějte a držte nám pěsti, ať tam svými vědomostmi všechny vrstevníky porazíme ;-).

A na konec přikládám foto s Barčou :-), která je vždy tak hezky upravená (dnes má pro změnu ve vlasech motýlka :-)).

Pátek třináctýho

13. března 2009 v 13:27 | Dia |  Jentak
Ahojda.
Bylo to nedávno, kdy jsme mohli mít hrůzu ze dne známého jako nešťastný. Tento den nás ale nechce opustit a díky tomu, že letos měl únor pouze 28 dní je tu dnes opět.
Pátek třináctého. Známe to všichni. Smolný den. Ale proč? Alespoň já mám tyto dny úplně stejné a všední jako ostatní, tudíž se mi obvykle nic strašného neděje. Zajímalo by mě, proč se vlastně třináctému pátku říká nešťastný, kritický a já nevím jak ještě. Nějaký původ to mít určitě musí.
Proto jsem se podívala na internet, který je známý tím, že tam všechno najdeme. Podívala jsem se konkrétně na seznam.cz - najdu tam, co neznám. A kupodivu jsem opravdu našla (občas tam najdu totiž hotový kulový ;-)). Pokud Vás taky zajímá něco o pátku třináctého, koukněte sem - na stránky, které mě zaujaly.
Končím, mějte se hezky a přeji hodně štěstí :-)

Tolik učení? Zdá se...

8. března 2009 v 13:04 | Dia |  Jentak
Ahoj.
Určitě se Vám, kteří chodíte do školy, stejně jako mně, nechce odpoledne v pátek a celou sobotu nic učit. Jenomže dneska v neděli jsem zjistila, kolik toho vlastně mám.
Zítra píšeme z chemie, češtiny a počítačů - teorie. Snad je to vše. V úterý nás čeká písemka z biologie a doufám, že ne i ze zeměpisu. Na středu si budu muset připravit nějakou aktualitu na občanku a vážně nevím, co se teď děje, takže výběr bude nejspíš opravdu složitý. Do svého projevu jsem jaksi nezařadila zkoušení, např. z dějepisu.
No, jsem zvědavá, jak se to všechno naučím. Naštěstí je už druhé pololetí a čas se pomalu mění na čas velkých letních prázdnin. Jenomže to má taky právě svůj háček. Teď si musím nahrabat samé dobré známky, protože krátkou dobu na vylepšení zkrátí tábornický kurz, školní výlet, zájezd do Anglie a jako každoročně bude i maturitní období, kdy máme horu suplovaných hodin.
Přeji všem veliké štěstí, v jakékoliv škole.


Přecejen je ta škola k něčemu dobrá, ne? ;-)

Tercie 2008/09

1. března 2009 v 11:40 | Dia |  Videa
Ahoj.
Chtěla bych se s Vámi podělit o video, v kterém byste mohli alespoň trochu poznat naši třídu - tercii.
Podle mě je opravdu velice zvláštní a originální ;-)
Jsem ráda, že chodím právě na tuto školu a do téhle třídy, jelikož si nemůžu moc stěžovat (okolo stěžování by měli učitelé nejspíš lehce odlišný názor, jak já...)


The Ting Tings

1. března 2009 v 11:32 | Dia |  Hudba
Určitě znáte skupinu The Ting Tings.
Opět mají novou písničku, která se mi moc líbí. Jmenuje se Shut up and let me go.
Možná, že jste ji už viděli nebo slyšeli, ale pro ty, kteří ji neznají, sem vkládám klip.