Červen 2009

Až přiletí andělé

30. června 2009 v 9:48 | Dia |  Videa
Domík a Gábinka

(hudba:Holki - Až přiletí andělé)

A jsou prázdniny!

30. června 2009 v 9:47 | Dia |  Jentak
Někdo dostal vysvědčení už v pátek, někteří si pro něj šli až dneska. Jako já.
Ráno jsem přišla ve škole do posledního patra, kde jsem viděla některé lidi z naší třídy. Sedla jsem si k nim. Někdo byl velice elegantně oblečen, někteří kluci i v obleku :o). Chvíli jsme čekali na paní učitelku třídní a poté jsme se konečně vydali do parku (třídu jsme museli vyklidit, protože se bude o prázdninách malovat). Bylo hezké slunečné počasí, možná až moc velké teplo. Nastoupili jsme do altánu, kde jsme dostali naše hodnocení. Měla jsem vyznamenání :-).
Kolem 8:30 jsme všichni vyšli na procházku - na zrmzlinu. Dala jsem si vanilkovou, byla moc dobrá.
A teď jsem už doma a užívám si prázdnin :-).
Mějte se.

Nightwork v Sobotce

24. června 2009 v 17:22 | Dia |  NightWork
V sobotu 20.6. jsme byli na festivalu v Sobotce, abychom opět viděli koncert skupiny Nightwork.
Byl super. A já vkládám video - takový malý záznam.
Ségra nedávno vymýšlela, jak by se kdyžtak s Vojtou Dykem nechala vyfotit (např. že mu sdělí, ať ji vyskočí na záda, nebo by ho taky mohla vzít do náruče ;o) - to byly opravdu jen takové plány z legrace).
Když jsme vkročili na louku, kde se Sobofest konal, viděli jsme akorát Vojtu, jak se tam tak pomalu prochází. To jsem si řekla, že je taková vhodná příležitost a super znamení :-). Jenomže ségře se v ten den ze špatné nálady nechtělo fotit. A protože mám velice hodnou maminku, šla se se mnou vyfotit ona :-). Ségra měla velmi důležitou úlohu - její proslov zněl: ,,Dobrý den, mohl byste se, prosím, nechat se ségrou a s mamkou vyfotit?" Vojta Dyk pohodlně odvětil: ,,Joo." Mamka si zabrala volné místo po jeho levici a já na druhé straně :-).
Prostě prima den :o).Konec školního roku se blíží

24. června 2009 v 13:58 | Dia |  Jentak
Konec školního roku se pomalu blíží a s ním i pohoda ve školních lavicích.
Dneska jsme se už vůbec neučili, jen se dívali na televizi a pomáhali paní učitelce třídní v knihodvně rovnat knížky a uklízet. Já jsem taky měla na starost kontrolu třídní knihy. Včera jsem ještě s jedním spolužákem počítala zameškané hodiny a jejich počty jsem dneska měla napsat do počítače na vysvědčení. Mám z toho dobrý pocit. Viděla jsem totiž vysvědčení každého studenta z naší třídy. I moje. :-)
Zítra nás čeká jen Den zdraví, v pátek odevzdávání starých a dostávání nových knížek, v pondělí je projektový den a v úterý už konečně to vysvědčení! :-)

Mějte se pěkně a užívejte školy na poslední chvíliPortréty

15. června 2009 v 10:50
Oranžové balony na noční obloze

14. června 2009 v 12:59 | Dia |  Nezařazené mladé
Určitě jste se dočetli o tom, jak lidé postupně v různých koutech republiky v noci pozorují oranžové pohybující se koule na obloze. Zatím se spekuluje, co je to zač. Letající talíře nebo jisté lampiony, které vypustíte se svým přáním, aby se splnilo.
Také jsem to chtěla spatřit, a tak jsem občas seděla pozdě večer u okna, koukala ven a sledovala oblohu. Nic, nedočkala jsem se.
Ale vlastně ano, dočkala - 13.6.2009 ve 23:22.
Dívala jsem se z okénka auta. A najednou jsme si všimli oranžových koulí, které se poměrně rychle pohybovaly stejným směrem po nebi. Bylo jich nejméně 5. Po obloze pluly po dvojcích a poslední byl sám a také nejrychlejší. Byly trochu větší než hvězdy a více zářily - oranžovou barvou. Chvílemi se zdál být jejich tvar jako sploštělý. Na fotkách jsou ale jen kuličky. Po zastavení jsme jeli pomalu dál, rychle se ztratily. Někam odlétly.

Měsíc X Mars

14. června 2009 v 12:49 | Dia |  Příroda
Prázdniny 2008
Už se blížil konec srpna... a my jeli domů z Hradce Králové.
Bylo jasno. Semtam nějaká hvězda. A mezi nimi něco, co jsme v tu chvíli nedokázali pojmenovat.
Budilo to dojem něčeho většího jak Měsíc. Vypadalo to jako planeta. Jako Mars.

Kdoví, co to bylo. Na Aljašce - myslím - v tu dobu vybuchla sopka, která nejspíš zavinila oranžové zbarvení Měsíce.

Lidé

12. června 2009 v 15:19


Nezařazené

12. června 2009 v 15:18

Nightwork ve Špindlerově Mlýně

7. června 2009 v 14:49 | Dia |  NightWork
6. červa měla skupina Nightwork (společně s Žlutým psem a Svěrákem a Uhlířem) opět plán. Koncertovala ve Špindlerově Mlýně, což je nepříliš vzdálené pěkné město od našeho. Zajela jsem se na Krkonošské mlýniště tedy se sestrou a rodiči podívat.
Chvíli jsme Skiareál Svatý Petr hledali. Už se zdálo, že jsme mu nadosah, ale jisti jsme si nebyli. Proto jsme se chtěli zeptat pána, co šel proti nám. Taťka už stahoval okénko, jenomže jsme si všimli, že jistý muž telefonuje. Když nás míjel, v tu ránu jsme si uvědomili, že je to Aleš Valenta. Jeli jsme tedy dál. Vidíme tři pány. Ségra povídá: ,,Nejsou to nějací členi ze skupiny Nightwork?" A já odvětím: ,,Ne, to jsou nějací muži jiné generace." Už jsou k nám blíž, a proto si všimneme, že je to pan Svěrák s p. Uhlířem. To už bylo pro nás velice nezvyklé, tak sestra vykřikne: ,,Tady je to hotový Hollywood!"
Vystoupili jsme z auta a štrádovali si to k restauraci, kde měly kapely vystupovat (což jsme nakonec zjistili od jistého šerifa). Obcházeli jsme hospodu, abychom se dostali ke vchodu. Samozřejmě měla i venkovní sezení. Byl obsazen jen jeden stůl, a to skupinou Nightwork.
Dostali jsme se tedy s nadšením dovnitř, kde jsme viděli skupinu Žlutý pes a málem jsme se ve dveřích čelně srazili s Vojtou Kotkem.
Kolem deváté hodiny se dostali na plac po čtyřicetiminutových přípravách (mezi kterými Vojta Dyk sledoval fotbal v místní televizi) kluci z Nightwork. Byli zahaleni v lyžařských oblecích, které po chvíli odhodili.
V restauraci nebylo podium, takže jsme kapelu viděli opravdu hodně zblízka. Se ségrou jsme se nacpaly i hezky dopředu, abychom měly pěkný výhled :-). Tak jsme stály necelé dva metry od Vojty Dyka :o).
Koncert byl opravdu super (Vojta nám i zamával, ale my seděly jako pecky a já jsem se zmohla jen na ohlédnutí za sebe, abych zjistila, že za náma vážně nikdo není...), těšíme se na další :-).

Vkládám dvě fotky a video z akce Krkonošské mlýniště.
Když bylo teplo

6. června 2009 v 17:36 | Dia |  Nezařazené mladé
Vzpomeňme na teplé až horké dny v těchto deštivých...
26.5.2009 v 17:10

Kdo tu s námi ještě žije

6. června 2009 v 16:57 | Dia |  Příroda mladá
Babočka admirál
Růměnice pospolná
Zlatohlávek zlatý?

Tajemno za roletou

6. června 2009 v 16:27 | Dia |  Nezařazené

Banány a led

6. června 2009 v 16:26 | Dia |  Nezařazené mladé
Výborný banánový koktejl
A led na zmrzlině

PhotoFiltre - 2 barvy

4. června 2009 v 16:39 | Dia |  Návody
Možná, že někoho z Vás bude zajímat, jak vytvořit fotku, kde je obsažena barva jak černobílá, tak původní barevná.

Do PhotoFiltru vložte fotku, u které chcete nějakou část odbarvit.
V pravé liště zvolte Polygon a obtáhněte část fotky, kterou chcete dát do černobíla (u ukázkové fotky dole jsem obklikala místo za květy).
A teď stačí kliknout v horní liště na Černobíle (malý šedý čtvereček).

A tady ještě květy třešňě s hnědým pozadím.

PhotoFiltre - fotomontáže

3. června 2009 v 15:35 | Dia |  Návody
Pokud chcete do nějaké fotky vložit pouze postavu osoby z jiné fotky, otevřte si - prosím - PhotoFiltre a tyto dvě fotky tam vložte (pomocí bílého papírku nahoře na liště).

Klikněte na obrázek, z kterého chcete něco vystřihnout. Poté klikněte na Polygon (v pravé liště po kliknutí na bílou šipku hned pod ukázkou barev).
Postavu na fotce obtáhněte Polygonem (nemusíte myšítko držet v kuse, sračí klikat po okraji postavy).
Teď: Úpravy (horní lišta) → Optimalizované oříznutí výběru → zaškrtnout Oběma směry, efekt si vyberte (nejčastěji používám vyhlazování), Vytvořit nový obrázek → Ok.
Vytvoří se nový obrázek, kde na jednobarevné pozadí za postavou (barva pozadí nesmí být shodná ani podobná s něčím, co má osoba na sobě) kliknete Kouzelnou hůlkou z pravé lišty. Pravým klikátkem kliknete na postavu a zvolíte Invertovat výběr.
Poté kliknutím na postavu osobu zkopírujte a vložte do fotky, kde chcete, aby se nacházela.

(Po Optimalizování výběru a dalších kroků: Postava se může v novém obrázku dotýkat krajů, a proto kouzelná hůlka neoznačí celé pozadí. V tomto případě musíte kliknout v pravé liště na Kreslení čar, zvýšit tloušťku čáry a dotýkající se kusy osoby přejet.)

→ Ukázka mé fotomontáže s moji sestrou a Christianem Oliverem :-).

Jak na banner

3. června 2009 v 15:18 | Dia |  Návody
Banner - klikací ikonka - reklama na webové stránky.
Určený obrázek vložíme zvlášť do nového článku na blogu. Zobrazíme HTML kod a před něj vložíme:
<A href="http://ADRESASTRANKY/">

(Já bych napsala místo ADRESASTRANKY didu.blog.cz)Příroda

2. června 2009 v 19:07