NightWork

Pivovarské slavnosti v Ústí nad Labem

23. června 2011 v 12:53 | Dia

11. června 2011 se v letním kině v Ústí nad Labem konaly slavnosti piva Zlatopramen, které doprovázel velice pestrý program, nikoliv však v podobě filmů na plátně.

V areálu byla postavena hudební scéna, kde se od 13:00 střídaly nejrůznější kapely. Koloběh nastartovala formace Točílas, následoval U2 revival, Janek Ledecký, Xindl X alias Ondřej Ládek s kapelou, Charlie Straight, Tři sestry Banditos a vrcholem byla skupina NightWork, při jejichž vystoupení byly lavice nad očekávání plné, protože se krátce před koncertem spustil silný liják, který vydržel i na poslední bod programu - ohňostroj v 22:00.

Kdo měl během dne hlad či žízeň, mohl si odběhnout mimo hlavní dění. Nabídla se mu možnost výběru v široké škále stánků s občerstvením. A dokonce v ceně vstupenky byly dva nápoje zdarma.

Těšme se i na příští rok, kdy se slavnosti Zlatopramene 11° opět budou konat. Třeba tam zavítá opět přes 7 tisíc lidí :-) .


NightWork v Liberci

4. února 2011 v 18:44 | Dia
f 086
27. prosince jsme se rozhodli zajet do Liberce na koncert NightWork. Vystoupení se konalo v rámci akce 4x4 Škoda Park ve Ski Areálu Ještěd.

Kluci koncertovali na střeše jídelny, což bylo pro diváky, ale i členy kapely velmi neobvyklé. Můj první dojem nebyl přívětivý, ale ne správný :-). Během krátkého časového intervalu jsem zjistila, že to má své výhody. Např. situace byla velmi efektní. Přispěly k tomu i strmé ještědské sjezdovky, které byly hned za rohem ;-).

Akce byla pochopitelně především pro lyžaře či snowboardisty. My nejsme ani jedno z toho, tudíž pro nás byla akce ještě zajímavější a dovolila bych si říci, že i s větším množstvím adrenalinu. Škrábali jsme se totiž po stráních, abychom se dostali na místo.

Nejprve jsme zdolali úzkou silnici, ta se dala. A poté to přišlo. Menší stráň samozřejmě zasypaná sněhem lehce uzpůsobená pro sjezd na lyžích a podobných vymoženostech. Nad hlavami nám jezdily lanovky vyvážející lyžaře nahoru. Museli z nás mít asi estrádu. Málem po zadku jsme se ale dolů dostali, bezva koncert vyslechli a pak přišla chvíle, kdy jsme museli vyjít nahoru. To byla taktéž skvostná záležitost, ale málem po čtyřech jsme se dostali nahoru. ;-)

Vystoupení bylo vydařené (jako obvykle) a Vojta Dyk dokonce zamával mé sestře. Má v horách asi nutkání, minule se tak stalo ve Špindlerově Mlýně ;-).

f 080

NightWork v Praze

17. října 2010 v 15:04 | Dia
f 055
13.10. probíhal v pražské Incheba areně koncert a křest CD Tepláky aneb Kroky Františka Soukupa kapely NightWork. Protože taťka vyhrál dva lístky, jeli jsme tam.

Dorazili jsme před sedmou, chvíli vyčkali v autě, došli si na záchod a namířili k mapě Výstaviště, kde jsme měli sraz se dvěmi holčinami, které se ukázaly jako moc fajn. Společně jsme tedy vešly do haly. Tomu ale předcházela dlouhá čekačka venku ve frontě gigantických rozměrů.

Zaujaly jsme místo v levé a přední části a poslouchaly party osmdesátých let. Poté nastala jakási vlna směrem kupředu, před nás se postavil asi sedmimetrový kluk, což zapříčinilo hezký výhled. Musela jsem se stavět na špičky a natahovat krk jako žirafa, abych viděla alespoň část projekčních televizí, které nebyly umístěny příliš šťastně. Ale to byl tak jediný nedostatek celého večera ;-).

Fanoušci se mohli pokochat i vystoupením akrobatů z La Putyky, zpěvem sboru Bambini di Praga, shlédnout přehlídku tepláků či premiéru klipu k písni Tepláky. A samozřejmě byli přítomni při křtu dlouho očekávaného alba, které posléze bylo vhozeno směrem k publiku.

Po skončení jsme zamířily k prodejnímu pultu, kde jsme vzaly CD (žhavili jsme ho celou zpáteční cestu a ani doma není chvíli v klidu) a černou mikinu NW.

NightWork v Letohradě

17. října 2010 v 14:53 | Dia
f 250
17. září kapela NightWork zavítala do města Letohrad. Akce se konala v areálu Pod Lipami (na Kunčicích).

Jako předkapela vystoupil slavný Xindl X. Od deváté hodiny večerní byli na pódiu k vidění členové NightWorku.

My jsme bohužel Xindla nezastihli, dokonce jsme na místě nebyli ani při prvních písních nočních pracovníků. Nějakou tu dobu za poslechu Kladiva jsme hledali volný plácek pro naše auto a když jsme konečně zaparkovali, hnali jsme se co možná nejkratší cestou na hřiště a přitom jsme poslouchali slova Vojty: "Už jste tady všichni??" Tak jsme křičeli že né.

Tuto akci zajistilo i rádio Černá hora, kde mohli fanoušci v průběhu týdne před konáním koncertu vyhrát čtyři vstupenky.

NightWork v Příboře

17. října 2010 v 14:44 | Dia
f 093
Ve slavný den 11. září zavítala kapela NightWork do rodného města Sikmunda Freuda - Příboru, kde byla součástí programu akce Dny evropského dědictví.

Koncert se konal na náměstí, kde poté vystupoval i revival kapely Kabát. Bylo zde taky k mání spousta stánků.

Diváci rozprostřeni po celém náměstí si mohli vychutnat nightworkovské hity, mezi které patří např. nový song s názvem Tepláky.

Nejprve se zdálo, že počasí nebude vydařené, ale nakonec bylo "pouze" pod mrakem a fanoušci  deštníky vytahovat nemuseli.

NightWork ve Výravě

16. srpna 2010 v 12:09 | Dia

Foto 005
Jako každý pátek se i 13. srpna konal ve Výravě hudební večer. Tentokrát s kapelami Dirtyway, UDG a NightWork ve stylu Red Bullu & Amundsen vodky.

Jako první se od 20:30 do 21:15 představila předkapela s názvem Dirtyway. Úderem půl desáté se na pódiu objevili námi očekávání noční dělníci. Zamuzikantovali známé hity i ty méně známé songy, včetně naší oblíbené španělské písně s názvem Španělská. Baskytaristovi Jakubovi Antlovi byla ostatními členy věnována na počest jeho otěhotnění dětská sedačka. Před jedenáctou hodinou se skupina musela vypařit a nastoupila kapela jmenující se UDG.

Večer to byl velmi pěkný, ale došlo na malou zradu. Všude se dává na vědomost, že je letní parket pod střechou a nemusíme se bát vlka deště nic. Jenže pár metrů před pódiem zastřešeno není, a tak jsme byli postiženi náhlým deštěm.
Foto zde

NightWork v Mladé Boleslavi

11. srpna 2010 v 11:12 | Dia

Mladá Boleslav 7.8.2010_4
7.8.2010 se konal v Mladé Boleslavi koncert NightWork, na kterém jsme nemohli chybět.

Vystoupení se mělo podle původního plánu uskutečnit na koupališti, ale deštivé počasí zavinilo změnu - přesun vystoupení do Domu kultury.

Jako předkapela se představila mladoboleslavská skupina s názvem Tos neviděls. Nechala by se poslouchat, kdyby nehrála tak strašně nahlas. Myslím, že by se měla přejmenovat na Tos neslyšels. Nebo by se spíš tak měl označit zážitek z koncertu NightWork ;-)).

Tos neviděls se po hodině muzikantování uklidilo a nastoupili NightWork. Na pódiu se objevili tak nečekaně bleskově rychle, že jsem se skoro ani nestihla prodrat davem k sestře do předních řad, jelikož lidi s jejich příchodem už začali bláznit, aniž by ještě otevřeli pusu či se dotkli nějakého hudebního nástroje.

Vystoupení se opět lišilo od všech ostatních, minulých i budoucích. Při přidávané skladbě od A. Dvořáka se Vojta Dyk přemístil na balkon a díval se na nás diváky a Honzu Maxiána hrajícího na klávesy pěkně z výšky ;-).

Zpáteční cestu jsme přežili i přes ten vytrvalý déšť a tmu ;-).
NightWork v Novém Městě na Moravě

30. června 2010 v 13:02 | Dia

19.6.2010 se v Novém Městě na Moravě konaly slavnosti Nových Měst Evropy. Setkání bylo obohaceno i koncerty, vystoupily kapely jako např. Olympic a NightWork.

Na Vratislavově náměstí a náměstí přilehlém sídlily i stánky, např. s frgály a Štramberskými uchy, keramikou apod.

Kvečeru vypukl koncert NightWork, který byl opět bezchybný (lépe řečeno skvělý). Po dlouhé době jsem slyšela Měsíčku na nebi hlubokém :-).

Po koncertě se členové kapely odebrali do zvláštních končin v jisté budově, zřejmě nějaká restaurace. Všechny fanynky netrpělivě čekaly před vchodem. My jsme se zatím napizzovali a po chvíli jsme se vrátili na místo. Odchytli jsme Honzu Maxiána s Ondrou Slukou, sestra je pěkně ukočírovala a já mám další fotku :-).

Cesta domů byla plná pohledů na pěkné a nevídané události, např. několik balónů vznášejících se nad krásnou krajinou.

NightWork v Náchodě

25. května 2010 v 18:23 | Dia
22.5.2010 se v Náchodě konal Den s Primátorem, který uspořádalo rádio Černá hora. Vstupné bylo symbolické - 50 Kč a ještě jste dostali poukázku na pivo či limonádu zdarma.
Na akci koncertovaly kapely Skapolo, Xindl X, Mandrage, Yo Yo Band, Tři sestry, Heebie Jeebies, Jaroslav Uhlíř a NightWork, kvůli kterým jsme setkání navštívili ;-).

NightWork v Bílině

9. května 2010 v 10:23 | Dia
1.5.2010 se v Bílině konal v areálu Lázní Kyselka jarmark, který obsahoval několik scén. Jedna z nich byla hlavní, kde vystupoval např. Petr Muk a kapela NightWork, na kterou jsme se jeli podívat.
Uchváceni z cesty Českým středohořím jsme dojeli do města.
Lázně nebyly rovinné, ale pěkně kopečkovité. Hlavní scéna se nacházela až nahoře co nejdále od vchodu. Dostavili jsme se asi více jak hodinu před koncertem NW, tudíž jsme měli možnost si něco koupit na jarmarku a poslechnout si Smokie a Tinu Turner. Poté jsme zakotvili u aut NightWorku a tam počkali na 17:30, kdy kapela měla začít hrát. Začala v šest :-). Se ségrou jsme se opět hnaly dopředu. Koncert byl - jako vždy- prima! Poprvé jsme naživo slyšeli Slunce v duši a další novou píseň o teplácích. Ta se mi hrozně líbí. Byly obměněny i cviky z dob neolitu a paleolitu a seřazení písní.
Koncert skončil už v sedm. A na to jsme se dozvěděli, že teplákové soupravy budou v prodeji snad až v září nebo co :-(. Jako kdyby odkládání nové desky nestačilo...

 
 

Reklama